VI Radiozlot na Sośniej Górze

Na stronie Śląskiego Oddziału Terenowego PZK (OT 06 PZK), jak i na stronie mikołowskiego klubu SP9PKS widnieje informacja na temat zbliżającego się VI Radiozlotu na Sośniej Górze. Zapraszamy zatem nie tylko członków i sympatyków naszego klubu, ale wszystkich zainteresowanych do udziału w tej ciekawej i ważnej imprezie. Poniżej szczegółowe informacje ze strony OT 06 PZK Katowice: http://pzk.katowice.pl/index.php?news&nid=121

VI Radiozlot na Sośniej Górze

Mikołowski Klub Krótkofalowców SP9PKS wraz z Górnośląskim Oddziałem Terenowym nr 29 PZK oraz Śląskim Ogrodem Botanicznym w Mikołowie zapraszają krótkofalowców, CB-stów oraz sympatyków radia na VI Radiozlot na Sośniej Górze, który odbędzie się 28 kwietnia 2019 roku (niedziela) na terenie Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie. W tym dniu przypadają obchody Międzynarodowego Dnia Astronomii.  Dlatego w takich klimatach podejmować będziemy naszych Gości. Zdobycie Sośniej Góry to dobry początek dla tegorocznej aktywności radiowej !
 
VI Radiozlot na Sośniej Górze – informacje szczegółowe:
 
1. Termin: 28 kwietnia 2019r (niedziela), godz. 12.00 -18.00.
2. Miejsce: Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie, ul. Sosnowa 5, Mikołów, GPS: 50.181962N, 18.829702E, strona internetowa: www.obmikolow.robia.pl
3. Program VI Radiozlotu:
• Radiowa gra terenowa „ I ty możesz zostać krótkofalowcem” – adresowana jest dla dzieci i młodzieży. Przedstawia ona różne aspekty krótkofalarskiego hobby, zwłaszcza w kontekście programu Amateur Radio on The International Space Station. W poprzednich edycjach gry uczestniczyło corocznie około 250 osób. Każdy z uczestników nagrodzony zostanie okolicznościowym certyfikatem oraz upominkiem. Na wszystkie dzieci-młodzież uczestniczące w  grze terenowej czekają specjalne nagrody wyłonione w dwóch losowaniach o godz.14.30 oraz 16.30.
• Szef klubu Stanisław SP9QLP oraz Sekretarz Antoni SP9SM podejmować będą sympatyków radia w klubowym ogródku. Zachęcamy do zabrania kocy lub karimat.
• Tylko na Sośniej Górze można będzie zdobyć certyfikat QLF.
• Czynne będą stanowiska firm z branży radioamatorskiej: m.in HamRadioShop, mini-giełda UKF.
• Zrobimy sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcie.
• Wśród krótkofalowców i CB-stów, którzy nas odwiedzą i zarejestrują się, rozlosowane będą atrakcyjne nagrody o godz. 15.30.
• Każdy kto chciałby zaprezentować ciekawe rozwiązanie radiowe będzie mógł to uczynić na Sośniej. Prosimy o kontakt przez klubowy email.
4. Wyżywienie: na terenie Ogrodu znajduje się kawiarnia a także czynne będą drobne punkty gastronomiczne.
5.  Odwiedzający mają do dyspozycji wieże widokową oraz  mnóstwo alejek spacerowych wśród wielu gatunków roślin. W ramach obchodzonego Dnia Astronomii będzie można podziwiać przyrządy oraz zbiory astronomów-amatorów, odbędą się także warsztaty tematyczne.
6.  Prosimy o zgłaszanie chęci wzięcia udziału w Radiozlocie na adres: sp9pks@poczta.onet.pl. Pozwoli nam to dobrze przygotować się na przyjęcie Szanownych Gości.


Serdecznie WSZYSTKICH zapraszamy!
SP9PKS team ( www.sp9pks.pl )

Info: Tadeusz SP9HQJ