Siemianowiccy krótkofalowcy wśród dzieci półkolonii miejskiej

W związku z 60.leciem Siemianowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, z inicjatywy Rady Osiedla i Administracji Osiedla Bańgów w Siemianowicach Śl. 31 lipca 2017 r. na terenie rekreacyjnym tego osiedla zorganizowano zajęcia rekreacyjno – sportowe dla uczestników półkolonii miejskiej zorganizowanej przez Dom Kultury „Chemik” w Siemianowicach Śl. W ramach zajęć młodzi zawodnicy brali udział między innymi w rozgrywkach piłki siatkowej, a także w interaktywnych zajęciach komputerowych zorganizowanych przez Mobilne Centrum Informacji Zawodowej i Młodzieżowe Biuro Pracy OHP. Dużą atrakcją dla dzieci była kurtyna wodna przygotowania przez AQUA Sprint i bezpłatny poczęstunek popcornem serwowanym przez firmę MMJ.

     Zajęcia te uatrakcyjnili trzej przedstawiciele siemianowickiego klubu SP9KJM tj. Eugeniusz SP9IIA, Jacek SQ9BEC i Tadeusz SP9HQJ prezentując uczestnikom półkolonii pokaz radiostacji klubowej, jak też organizując rywalizację sportową w postaci zawodów radioorientacji sportowej, nazywanej powszechnie jako „łowy na lisa”. Szczególnie ta ostatnia dyscyplina sportowa najbardziej przypadła do gustu uczestnikom półkolonii. Praca radiostacji klubowej zainteresowała nie tylko uczestników półkolonii, ale również mieszkańców tego osiedla.

     Tego typu zajęcia od lat praktykowane są przez siemianowickich aktywistów klubowych, którzy wykazują swą aktywność w czasie letnich i zimowych półkolonii miejskich dzieci i młodzieży. Niezależnie od tego rodzaju aktywności siemianowiccy aktywiści bywają w siemianowickich gimnazjach i liceach prezentując różne aspekty działalności krótkofalarskiej. Zajęcia te wzbogacane są często zawodami strzeleckimi z broni pneumatycznej, co cieszy się szczególnym powodzeniem. Jest to jedna z form pozyskiwania młodego narybku mającego na celu poszerzenie krótkofalarskich szeregów.

     Z uwagi na upały dla uczestników półkolonii nie zabrakło wody mineralnej. Wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatorów drobne upominki i słodycze. Radości było wiele. Szczegóły dot. tej akcji znajdują się na stronie internetowej : http://www.siemianowice.pl/aktualnosci/polkolonie-w-domu-kultury-chemik-na-polmetku.10020/


Opracował : Tadeusz SP9HQJ

{AdmirorGallery}kolonie2017{/AdmirorGallery}