Dzień w skansenie 2012

W poniedziałki w czasie letnich wakacji w Skansenie w WPKiW w Chorzowie domy kultury, pałace młodzieży i stowarzyszenia młodzieży organizują gry i zabawy dla dzieci w różnym wieku.

    Dnia  30.07.2012  nadszedł czas aby organizacja dnia w Skansenie przypadła Domowi Kultury „Chemik” z Bytkowa. Załoga „Chemika” przybyła do Skansenu wcześniej niż zwykle, aby przygotować różne konkurencje. Wszystko było zapięte na ostatni guzik. Po godzinie 11-tej rano konferansjer powitał wszystkich zgromadzonych i zabawa ruszyła pełną parą.  W programie były m. in.: gry zabawy przy muzyce dla najmłodszych (obok estrady), strzelanie z broni pneumatycznej, obsługa radiostacji (łączenie się z Krótkofalowcami w kraju), gry sprawnościowe, przeciąganie liny, skoki w workach, slalom hokejowy, dwa ognie pod dowództwem wychowawców Domu Kultury „Chemik” i Miejskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej w składzie: dyrektor- DK Chemik Zbigniew Krupski a także Ryszard Seręga, Eugeniusz Kurzeja, Roman Drynda, Piotr oraz Andrzej Kurtz, Aradiusz Krzykawski , Tadeusz Pamięta.
    Zabawa była przednia, co można zobaczyć na załączonym fotkach. Dzień upłynął bardzo radośnie i wesoło, a niezwykłym zainteresowaniem cieszyła się konkurencja strzelania z broni pneumatycznej do tarczy, jak również konkurs Radioorientacji Amatorskiej (Łowy na Lisa).

                    

Prezes Klubu Łączności SP9KJM Eugeniusz Kurzeja
{vsig}Skansen2012{/vsig}