Wojewódzkie Zawody Strzeleckie ?Kobieta Strzelec 2010?

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, pod patronatem Dyrektora Biura Śląskiego Zarządu Wojewódzkiego Ligi Obrony Kraju w Katowicach Ryszarda Kasprzyka,  7 marca br. w Częstochowie odbyły się Wojewódzkie Zawody Strzeleckie z broni palnej małokalibrowej ( kbks kaliber 5,6 mm ) pod nazwą ?Kobieta Strzelec 2010?, w których wzięły udział 3 ? osobowe reprezentacje klubów i kół LOK ? owskich z terenu województwa śląskiego oraz nie zrzeszone w LOK panie, które otrzymały status VIP ? a ( łącznie prawie 40 zawodniczek ). Celem zawodów była popularyzacja sportu strzeleckiego oraz integracja sympatyków sportu strzeleckiego w środowisku pań i uczennic. 

     Praktyczną realizacją zawodów strzeleckich zajęły się zarządy rejonowe LOK w Częstochowie i w Tarnowskich Górach. Stwierdzić należy, że zarządy te posiadają dobrze funkcjonujące sekcje strzeleckie i doskonale spisały się z nałożonych na siebie obowiązków. W zawodach przewidziano trzy indywidualne kategorie zawodniczek tj. : zawodniczki szkół gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych, zawodniczki w grupie seniorek oraz zawodniczki w grupie w grupie VIP. Ponadto przewidziano kategorię drużynową z takim samym podziałem.

     Miło nam poinformować, że w kategorii zawodniczek indywidualnych, posiadających status VIP ? a, pierwsze miejsce zajęła bezkonkurencyjnie zawodniczka siemianowickiego Klubu Łączności SP9KJM Monika Perszel, która od niedawna jest członkinią tego Klubu, uzyskując 105 punktów.

     A tak przy okazji ważna informacja : na terenie Siemianowic Śląskich ?wykruszyła się? dotychczasowa silna LOK ? owska reprezentacja strzelecka. Zjawisko to związane jest z faktem z zaprzestaniem praktycznej działalności sekcji strzeleckiej w Wojskowych Zakładach Mechanicznych, w Agencji Ochrony ?Inpuls?
 Ponieważ na siemianowickich łącznościowców można liczyć w każdej sytuacji, zatem środowisko to przegrupowało swoje szeregi i wystawia silną reprezentację do najbliższych podobnych zawodów, które odbędą się już niebawem. Już teraz trwają intensywne treningi mające na celu wyłonienie silnej reprezentacji klubowej, będącej agendą siemianowickiego ogniwa LOK.

Opracował : Tadeusz Pamięta SP9HQJ

{vsig}Strzelanie 2010{/vsig}