Zawody “Dzień Energetyka 2023”

W pierwszą niedziele września (tj. 3.09.2023) nasz klub brał udział w zawodach z okazji Dnia Energetyka.

Klub dumnie reprezentowali Artur SP9AG oraz Michał SQ9CAP. Na miejsce (Park Pszczelnik w Siemianowicach Śląskich) koledzy dotarli około 16:45 i czym prędzej zajęli się rozkładaniem nowej anteny wielopasmowej Artura – doublet 80m – 10m.

O godzinie 17:00 czasu lokalnego, ruszyły zawody. Koledzy dzielnie walczyli na paśmie 80m przez dwie godziny. Oczywiście nie mogło obejść się bez utrudnień. Około 18:20 zaczął padać rzęsisty deszcz, lecz na szczęście chłopaki mieli schronienie w samochodzie.

Zawody zakończyły się o godzinie 19:00 i nasz klub uzyskał 74 QSO. Uważamy, że jest to bardzo dobry rezultat, z uwagi na warunki w jakich pracowaliśmy. Teraz czekamy na
wyniki z niecierpliwością 🙂

Do usłyszenia 73!
Ekipa SP9KJM