Podsumowanie Noworocznego Spotkania

Po ostatnim spotkaniu przyszła chwila na podsumowanie i podjęcie działań na nowy rok!

Krótkie podsumowanie noworoczne oraz sprawy organizacyjne!
Pierwszą rzeczą z jaką chcielibyśmy się z Wami podzielić jest to, że z uwagi na zaplanowane prace organizacyjne, a także nieobecności klubowiczów związane z trwającymi feriami jesteśmy zmuszeni odwołać jutrzejsze cykliczne środowe spotkanie klubowe. Widzimy się zatem zatem za tydzień, tj. 25 stycznia o godz. 16:00 w naszej siedzibie czyli w Domu Kultury “Chemik” w Siemianowicach Śląskich. Na ten dzień planujemy intensywną pracę w KF i UKF. Dlatego też bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby popracować przy radiu i podszlifować umiejętności operatorskie🙂.
Jeśli chodzi o ostatni czas to mamy za sobą już dwa spotkania klubowe. W środę 4-go stycznia w bardzo licznym gronie spotkaliśmy się, aby podsumować nasz poprzedni rok, a także wyznaczyć cele na kolejny czyli 2023. Relacja z tego spotkania znajduje się w naszym poprzednim poście.
W kolejną środę, tj. 11-go stycznia nasi klubowicze postawili sobie za cel intensywną pracę w eterze. Z siedziby naszego klubu pracowaliśmy pasmach KF oraz 2m.
Chcielibyśmy się również pochwalić sukcesem naszego klubowicza Dawida SP9NKL, który w minioną sobotę rozpoczął swoją przygodę w programie SOTA. Na pierwszy ogień poszedł szczyt SP/BZ-020, czyli Klimczok. Dawid pracował w paśmie 2m. Aktywacja zakończyła się ogromnym sukcesem, ponieważ Dawidowi udało się wykonać łącznie 39 QSO w tym aż 5 S2S. Chcielibyśmy pogratulować świetnego wyniku i z niecierpliwością czekamy na kolejne aktywacje!🙂
Pozdrawiamy serdecznie i do zobaczenia/usłyszenia w przyszłą środę!
Ekipa SP9KJM