Środowa Aktywność klubowa 15.06.2022

Na początek bardzo dziękujemy Sebastianowi SP9TDA, który od 2019 roku rzetelnie zajmował się administrowaniem strony klubowej. Ale w ostatnim czasie obowiązki webmastera przejął programista Artur SP9AG, którego dzielnie wspiera Mateusz SQ9MLZ. Zmiana moderatora strony klubowej podyktowana była potrzebą szybkiego obiegu informacji na stronie klubowej, ponieważ ostatnio wiele dzieje się dobrego w klubie, a Artur SP9AG wraz z Mateuszem mają więcej czasu na szybką rekcję. Zatem Sebastianie SP9TDA: bardzo dziękujemy za dotychczasową pomoc w administrowaniu stroną klubową!

     Przez ostatnie 2 tygodnie nie działaliśmy w klubie, ponieważ uczestniczyliśmy w akcjach wyjazdowych w terenie pracując z terenów bunkrów w Rudzie Śląskiej – Kochłowicach i w Bobrownikach. Ale w ostatnią środę klubową tj. 15 czerwca br. postanowiliśmy spotkać się w klubie i przybyło nas wielu. W pierwszej kolejności zajęliśmy się zmodyfikowaniem anteny Delta, której trzeba było dać lepsze trafo – na rdzeniu FT240-43. Po jej zmodyfikowaniu okazało się, że obecnie na wszystkich pasmach sprawuje się doskonale. Poniżej klika zdjęć obrazujących doskonalenie anteny.

Jacek SQ9BEC (z prawej) przy udziale Radka SWL intensywnie pracują nad udoskonaleniem
anteny Delta Loop.
Od lewej: Radek SWL, Jacek SQ9BEC pracują nad anteną, a wspiera ich Marek SP9HTY.
Olek 3Z9X i Marcin SP9MFK przygotowani są do wsparcia kolegów.
Marcin SP9MFK prezentuje nabyty niedawno maszt antenowy na wyjazdy terenowe.
Na dachu DK „Chemik” Dawid SP9NKL wraz z Mateuszem SQ9MLZ czekają na podciągnięcie
 ramienia  anteny po jej przeróbce.
Jedno z najnowszych dzieł wykonanych przez Jacka SQ9BEC – antena na 2 metry i 70 cm.
Pomiary na analizatorze wykazują właściwe parametry anteny na wszystkich pasmach.

Przyjęliśmy zasadę, że w dni klubowe będziemy pracować pod znakiem klubowym na KF i UKF i tego się trzymamy.

Na stawiskach operatorskich pracują: na UKF Rafał SWL, na KF Dawid SP9NKL.

Uporządkowaliśmy też częściowo nasz podręczny magazynek pozbywając się niepotrzebnych rzeczy. W ten sposób przybyło powierzchni użytkowej, którą zagospodarujemy. Dziękujemy Olkowi 3Z9X za obietnicę dostarczenia do naszego klubu narzędzi i szaf metalowych, które na pewno się nam przydadzą.

     Najbliższy weekend zapowiada się również pracowity. W najbliższą sobotę prezes klubu Tadeusz weźmie udział w Posiedzeniu ZG PZK w Warszawie, gdzie przedmiotem obrad będzie głównie zatwierdzenie sprawozdania finansowego PZK za rok poprzedni, zatwierdzenie budżetu PZK na rok bieżący oraz inne decyzje. W dniach 18-19 czerwca br. w Ośrodku Żeglarskim LOK „Garland” w Dzierżnie koło Pyskowic, ul. Nad Kanałem 7 odbędzie się „Krótkofalarska Sobótka”, na którą zapraszają członkowie klubu SP9KAG w Gliwicach. Prezes klubu Tadeusz wraz z prezesem ZW LOK w Katowicach Leszkiem Waligórą SP9WZR przybędzie na to spotkanie w niedzielę w godzinach rannych. Szczegóły dotyczące tego spotkania znajdują się na stronie  https://sp9kag.pzk.pl/wydarzenia.html

Również w najbliższą niedzielę nasi klubowicze pracować będą w zawodach na 50 MHz z terenu Góry Siewierskiej.

     Kolejny weekend będzie również dla nas pracowity, ponieważ w związku z 100. Rocznicą przyłączenia Śląska do Macierzy pracować będziemy pod znakiem okolicznościowym SN100TG. Centralne uroczystości związane z tym wydarzeniem odbywać się będą 26 czerwca br.  Tarnowskich Górach, a nasza stacja pracować będzie na terenie Góry Siewierskiej.

    W lipcu br. czeka nas kolejna aktywność radiowa. Pracować będziemy pod znakiem okolicznościowym SO1922PS. Szczegóły dotyczące tej aktywności znajdują się na stronie http://pzk.katowice.pl/index.php?news&nid=243

Tekst i zdjęcia: Tadeusz SP9HQJ