Otwarte Zawody Sprawnościowe LOK dla Dzieci i Młodzieży w Wieloboju Łączności i Amatorskiej Radioorientacji Sportowej w Kucobach

W dniach 21- 24 maja br. w Ośrodku Chorzowskiego Hufca ZHP w Kucobach koło Olesna odbyły się zorganizowane przez Zarząd Główny Ligi Obrony Kraju Otwarte Zawody Sprawnościowe LOK dla Dzieci i Młodzieży w Wieloboju Łączności i Amatorskiej Radioorientacji Sportowej, w których wzięło udział 45 zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych. Zawody odbyły się w następujących dyscyplinach sportowo – obronnych : strzelanie z broni pneumatycznej, rzut granatem, praca w sieci radiowej, marsz na azymut oraz „łowy na lisa”, polegające na odnalezieniu na czas ukrytych w lesie nadajników emitująch sygnały radiowe.

W klasyfikacji drużynowej zdecydowanie I miejsce zajęła reprezentacja województwa śląskiego zdobywając łącznie 2879 punków, a w jej skład wchodziła reprezentacja siemianowickiego Klubu Łączności LOK SP9KJM oraz Bielskiego Stowarzyszenia Radioorientacji Sportowej. Drugie miejsce zajęła reprezentacja województwa lubelskiego ( Zamość) zdobywając łącznie 2074 punkty, natomiast trzecie miejsce reprezentacja województwa zachodniopomorskiego ( Wałcz ) zdobywając łącznie 1970 punktów.

 

     Siemianowicki Klub Łączności LOK SP9KJM reprezentowała 6 – osobowa grupa, w skład której wchodziły 2 dziewczyny i 4 chłopaków. Miło nam poinformować o zdobyciu czołowych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych przez przedstawicieli Grodu Siemiona tj. :

 

1.      Daria Borsuk – I miejsce w kategorii kobiet do 16 roku życia.

2.      Maja Leszczyńska – I miejsce w kategorii kobiet do 18 roku życia.

3.      Kamil Sobański – I miejsce w kategorii mężczyzn do 18 roku życia.

4.      Bartosz Krzykawski – II miejsce w kategorii do 19 roku życia.

5.      Paweł Gawenda – III miejsce w kategorii do 16 roku życia.

6.      Adam Skorupka – IV miejsce w kategorii do 18 roku życia.

 

     Na podkreślenie zasługuje fakt, iż utworzona w parę lat temu w Klubie Łączności LOK SP9KJM w Siemianowicach sekcja strzelecka pod nazwą „Sokole oko” zaczyna przynosić znaczące rezultaty w postaci zdobycia czołowych miejsc przez zawodników w czasie zawodów lokalnych, regionalnych i centralnych. Jest to zasługa doskonałych instruktorów tj. Józefa Dworskiego, braci Franciszka i Piotra Donatów, którzy z ogromnym poświęceniem szkolą młodzież gimnazjalną i licealną w sportach obronnych. Gratulujemy zawodnikom życząc im dalszych sukcesów w zdobywaniu kolejnych trofeów, a instruktorom satysfakcji z dotychczasowych osiągnięć w zakresie szkolenia i przygotowania przyszłych olimpijczyków w zawodach światowych.

 

Opracował : Tadeusz Pamięta SP9HQJ

{vsig}kucoby15{/vsig}