Ogólnopolskie Otwarte Zawody LOK Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Wieloboju łączności w Kokotku – 14-15 maja 2014 r.

W dniach 14 – 15 maja br. w kompleksie leśnym w Kokotku k. Lublińca odbyły się Ogólnopolskie Otwarte Zawody LOK Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Wieloboju Łączności, w których wzięło udział 27 osób z kraju. Organizatorem zawodów był Śląski Zarząd Wojewódzki Ligi Obrony Kraju, a bezpośrednim wykonawcą Zarząd Klubu łączności LOK SP9KJM w Siemianowicach Śl. Zarówno organizatorzy, wykonawcy, jak i zawodnicy doskonale spisali się w swoich rolach, o czym świadczyć mogą komentarze po zawodach.

     W sobotę, tj. w pierwszym dniu zawodów zorganizowano zawody strzelania z broni małokalibrowej, rzut granatem na celność oraz nawiązywanie łączności fonicznej w sieci radiowej, polegające na nadawaniu i odbieraniu radiogramów. W niedzielę przeprowadzono zawody terenowe w postaci marszu na azymut i odnalezieniu pracującej w terenie radiostacji emitującej sygnały telegraficzne, a następnie marsz na orientację, polegający na odnalezieniu w możliwie najkrótszym czasie, przy wykorzystaniu mapki topograficznej, ukrytych w lesie punktów kontrolnych.

     Drużynowo pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Zarządu Wojewódzkiego LOK w Katowicach zdobywając łącznie 3436 punktów, drugie miejsce zajęła reprezentacja ZW LOK w Lublinie, natomiast trzecie miejsce reprezentacja ZW Małopolskiej LOK w Olkuszu.

     Nieźle spisali się przedstawiciele siemianowickiego Klubu łączności LOK SP9KJM zdobywając czołowe miejsca w poszczególnych kategoriach indywidualnych tj. :
– Adam Skorupka – I miejsce w kategorii juniorów,
– Joanna Trzeciak – I miejsce w kategorii młodziczek,
– Mateusz Witko – II miejsce w kategorii młodzików,
– Kamil Sobański – II miejsce w kategorii juniorów
– Paweł Gawenda – III miejsce w kategorii młodzików.

   Za zajęcie drużynowo pierwszych trzech miejsc reprezentacje otrzymały puchary, natomiast za zajęcie czołowych miejsc indywidualnie zawodnicy otrzymali medale i dyplomy oraz drobne upominki. Pogoda dopisała i zawody, w powszechnej opinii, uznane zostały za niezwykle udane. Zatem do zobaczenia w przyszłym roku na podobnych zawodach.

Opracował : Tadeusz Pamięta SP9HQJ.

{vsig}Kokotek 2014{/vsig}