Tour de Pologne

W dniu 13.07.2012r.w godz.  14.00 przez Siemianowice Śl. przejeżdżali uczestnicy wyścigu Kolarskiego Tour de Pologne .

Zwycięzcą Lotnej Premii Fiata w Siemianowicach Śląskich podczas IV etapu, 69 Tour de Pologne został Polski kolarz Adrian Kurek z Irlandzkiej grupy Utensilnord , który wraz z trójką innych zawodników minął linię Lotnej Premii w naszym mieście z ponad dwuminutową przewagą nad peletonem. Za plecami Kurka finiszował Hiszpan Angel Madrazo (Movistar Team), a jako trzeci punkty do klasyfikacji najaktywniejszego kolarza zdobył Holender Maarten Verschoor (Team Type ).

Członkowie Klubu Łączności SP9KJM w Siemianowicach Śl. pomagali służbom, które zabezpieczały trasę wyścigu kolarskiego na terenie Siemianowic Sl.