Spotkanie u SP9GDI w Mysłowicach

3 października br. z inicjatywy Jana Szczepanka – SP9GDI z Mysłowic, w Jego posesji, odbyło się spotkanie integracyjne, w którym wzięła udział niewielka grupa krótkofalowców śląskich tj. Józef SP9CAT, Rajmund SP9DNO, Tadeusz SP9HQJ, Eugeniusz SP9IIA, Leon SP9JN, Romek SP9UVQ, Stanisław SP9QMK oraz Tomek SQ9HYR. Spotkanie to służyło wymianie informacji z zakresu różnych aspektów uprawiania krótkofalarskiego hobby, jak też zacieśnienia więzów przyjaźni. A tak naprawdę, było to spóźnione nieco krótkofalarskie zakończenie lata.

   Ładna pogoda pozwoliła na zorganizowanie ogniska na podwórku posesji, na którym Janek przygotował śląskie pyszności w kociołku, a potem z grilla. Jak zwykle przy tego typu spotkaniach, nie obyło się be złocistego napoju chmielowego, a co niektórzy przynieśli własne zapasy bardziej wyskokowego napoju. Kol. Tadeusz SP9HQJ zapoznał zebranych z najnowszymi wydarzeniami dotyczącymi PZK, jak też odpowiadał na wiele nurtujących pytań. Spotkanie to służyło wymianie informacji i doświadczeń nie tylko o charakterze operatorskim, ale również innych obszarów życia krótkofalarskiego. Kol. Janek SP9GDI podzielił się informacjami związanymi z budową repliki radiostacji powstańczej ?Błyskawica?. Z kolei Kol. Eugeniusz SP9IIA – animator wielu przedsięwzięć krótkofalarskich na Śląsku podzielił się wrażeniami z dotychczasowych osiągnięć Klubu SP9KJM w Siemianowicach Śl.. który w tym roku obchodził swe 50 ? lecie i zapoznał z grubsza z planami Klubu na najbliższe miesiące.

   Zebrani stwierdzili, że tego typu spotkania są jak najbardziej wskazane, ponieważ integrują środowisko i służą wymianie informacji, a przede wszystkim  eliminują wszelkie niedopowiedzenia i plotki, które nie służą integracji naszego środowiska.

Opracował : Tadeusz SP9HQJ

{vsig}Spotkani GDI{/vsig}