Dzień w Skansenie 2009

W poniedziałki w czasie letnich wakacji w Skansenie w WPKiW w Chorzowie domy kultury, pałace młodzieży i stowarzyszenia młodzieży organizują gry i zabawy dla dzieci w różnym wieku.
Dziś nadszedł czas, aby organizacja dnia w Skansenie przypadła Domowi Kultury ?Chemik? z Bytkowa. Załoga ?Chemika? przybyła do Skansenu wcześniej niż zwykle, aby przygotować różne konkurencje. Wszystko było zapięte na ostatni guzik. Po godzinie 10-tej rano konferansjer powitał wszystkich zgromadzonych i zabawa ruszyła pełną parą.

Tematem poniedziałku było hasło: ?Baby z wozu, koniom lżej?- przysłowia i zagadki.? W programie były m. in.: gry i zabawy przy muzyce dla najmłodszych (obok estrady), strzelanie z broni pneumatycznej, obsługa radiostacji (łączności radiostacjami krajowymi) informując krótkofalowców o przebiegu imprezy. Odbywały się również gry sprawnościowe, przeciąganie liny, skoki w workach, slalom hokejowy, dwa ognie pod dowództwem wychowawców Domu Kultury ?Chemik? i Miejskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej w składzie: dyrektor- Henryk Mozler, a także Ryszard Seręga, oraz Liga Obrony Kraju Klubu Łączności SP9KJM Eugeniusz Kurzeja, Roman Drynda, Andrzej Kurtz oraz Józef Dworski.
Zabawa była przednia, co można zobaczyć na załączonym obrazku. Dzień upłynął bardzo radośnie i wesoło, a niezwykłym zainteresowaniem cieszyła się konkurencja strzelania z broni pneumatycznej do tarczy, jak również konkurs skakania w workach . Zwycięzcy W/w konkurencjach otrzymali Dyplomy lokowskie oraz słodycze.

GALERIA

Opracował: Prezes Klubu Łączności
Eugeniusz Kurzeja SP9IIA